Misja Przyjaciół Mołdawii

Wielkie serca dla małego kraju!

Pomóż uchodźcom z Ukrainy w Mołdawii


Kochani! W Mołdawii wciąż przebywa sporo uchodźców z Ukrainy. Przyjmowani są z wielką empatią, życzliwością i gotowością niesienia ulgi w cierpieniu. Jednak wysiłki Mołdawian są mocno ograniczone zasobami, jakimi dysponują. Jako Misja Przyjaciół Mołdawii chcemy wesprzeć naszych przyjaciół, aby mogli zaoferować Ukraińcom jak najlepszą pomoc. 

Obecnie najlepszą formą pomocy są pieniądze. Przekazujemy do trzech pastorów, zaufanych przyjaciół z którymi od lat współpracujemy, do Olega, Iona i Adriana. Wszyscy oni zajmują się niesieniem szeroko pojętej pomocy uchodźcom i jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją jest zakup żywności. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie.

Uprzejmie proszę o pomoc finansową na zakup żywności dla uchodźców w Mołdawii! 

Wiem, że w Polsce mamy również wielu Ukraińców, a ich liczba ciągle rośnie. Jednak możliwości pomocy naszego kraju w porównaniu z Mołdawią są nieporównanie większe! Mołdawia to kraj, który i bez napływającej fali uchodźców, z trudem radził sobie z zabezpieczeniem podstawowych potrzeb, a restrykcje epidemiczne tylko pogłębiły problemy właściwie w każdej sferze życia. Nie waham się więc poprosić o taką pomoc i nie ukrywam, że liczę na Wasze życzliwe i hojne, przyjacielskie serca!

Każdy dar finansowy można przesłać na konto naszej Misji

Misja Przyjaciół Mołdawii

numer konta bankowego: 
22 1600 1462 1746 0835 1000 0001

Można również użyć systemu PayPal

  

Uwaga! Koniecznie z dopiskiem "Uchodźcy w Mołdawii"

Pięknie dziękuję każdemu kto postanowi włączyć się w ten kluczowy w tej chwili projekt pomocowy w Mołdawii! Będę informował o pozyskanych środkach oraz w miarę możliwości zamieszczał zdjęcia z przekazanej pomocy, a wszyscy Darczyńcy otrzymają końcowy raport, szczegółowo przedstawiający skalę i charakter przekazanego wsparcia. 

Zobacz albumy zdjęć ilustrujące pomoc kościołów w Mołdawii dla uchodźców z Ukrainy we współpracy z MPM:

Kościół pastora Olega
w Strășeni i Negrești


Kościół pastora Iona
w Recea


Kościół pastora Adriana
w Strășeni


Zobacz krótkie filmiki-wywiady z pastorami kościołów, które pomagają uchodźcom:

Pastor Oleg, Kościół 'Maranata'
w Strășeni i Negrești

Pastor Ion, Kościół 'Agape'
w Recea

Pastor Adrian Kościół
'Vestea Bună' w Strășeni

Serdecznie pozdrawiam!
Wojciech Borys, dyrektor Misji Przyjaciół Mołdawii