Misja Przyjaciół Mołdawii

Wielkie serca dla małego kraju!


Zapraszam do wspólnej przygody, czyli zorganizowania Konferencji Misyjnej! Być może Twój kościół, wspólnota, grupa domowa jest zainteresowana takim spotkaniem! Z przyjemnością przyjadę, aby podzielić się misyjnym zapałem i ponad 25-letnim doświadczeniem w służbie misyjnej. Razem, skoncentrowani na Bożym Kompasie, możemy pomóc sobie nawzajem, aby wypełnić wolę Bożą i być błogosławieństwem dla wielu ludzi nawet w bardzo odległych zakątkach świata! 

Będzie oczywiście o Mołdawii :) i służbie Misji Przyjaciół Mołdawii w tym kraju. Jednak idea konferencji wykracza poza te ramy. Chciałbym zachęcić obecne osoby do szerszego spojrzenia na misje w kontekście osobistego zaangażowania. A przede wszystkim pragnę wskazać na różne sposoby włączenia się w misyjne dzieło i jak wielkie znaczenie ma aktywność każdego chrześcijanina.

PROGRAM KONFERENCJI:

Sesja 1

  • Boża synergia, czyli moc współpracy! (maks. 40 minut)

Całkiem słusznie mówimy o Wielkim Nakazie Misyjnym jako zadaniu powierzonym przez Pana Jezusa Chrystusa swoim naśladowcom. Jak możemy wypełnić ten Boski rozkaz? Czy w ogóle możemy temu sprostać? Nie jesteśmy bezradni! Mamy siebie nawzajem, a nade wszystko potężnego Boga i Jego sposoby, które swoim potencjałem przewyższają nasze wyobrażenia!

Sesja 2
  • Powołanie każdego chrześcijanina (maks. 40 minut)

5-10-15? A może 50-75-90? Nie ważne, ile masz lat! KAŻDY MOŻE zaangażować się misyjnie! Bez zbędnego ryzyka można powiedzieć nawet, że POWINIEN! Nie wierzysz? A może nie wiesz, w jaki sposób TY mógłbyś zacząć lub rozwinąć swój udział? Więc przyjdź! Porozmawiajmy!

Sesja 3

  • Multimedialna prezentacja służby Misji Przyjaciół Mołdawii (maks. 45 minut)

Przykład Bożej synergii w działaniu. Prezentacja służy pokazaniu w praktyce, jak działa teoria. To, co przez kilkanaście lat udało się naszej Misji zrobić w kraju nad Prutem i Dniestrem, jest wyraźnym i namacalnym przejawem Bożej synergii na polu misyjnym. A więc prezentacja jest tylko tłem dla omawianego tematu; małym oknem, które pozwala zobaczyć wielkość Boga.

  •  100 pytań do misjonarza

Zadaj pytanie, ustnie lub pisemnie, o zagadnienia związane z tematem Konferencji. Jeśli czas i okoliczności pozwolą, istnieje możliwość zadania całkiem osobistego pytania.

Ponadto 

  • Wystawa zdjęć pt. „Mołdawia – mały kraj, który potrzebuje naszych wielkich serc” 
  • Do nabycia książka Piotra Syski pt. "Od pasji do działania" 

Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli się spotkać! Jeśli chcesz zorganizować Konferencję Misyjną, możesz skontaktować się ze mną za pomocą specjalnego formularza: Konferencja Misyjna - formularz kontaktowy. Dziękuję za wszelkie zainteresowanie i pomoc!


Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia!

Założyciel i dyrektor Misji Przyjaciół Mołdawii
Wojciech Borys