Misja Przyjaciół Mołdawii

Wielkie serca dla małego kraju!

LEGO DLA DZIECI W MOŁDAWII

Kochani! Sprawa jest prosta. Chcemy wyposażyć trzy świetlice dla dzieci w Mołdawii w zestawy klocków LEGO. Świetlice te, jako Misja Przyjaciół Mołdawii, wspieramy już od kilku lat. Dwie z nich są w mieście Străşeni, a jedna w wiosce Recea. Prowadzą je nasi mołdawscy przyjaciele. Chodzi o całe kompletne zestawy, jak również luźne elementy. Uprzejmie zachęcam do przemyślenia w modlitwie możliwości zaangażowania się w naszą akcję.  

LEGO to drogie zabawki i właśnie głównie dlatego mołdawskie dzieci nie mają ich zbyt wiele. Właściwie trudno mi przypomnieć sobie dom, w którym dzieci układałyby LEGO... A oprócz tego, że klocki te bawią i cieszą, to również wszechstronnie rozwijają, uczą, świetnie nadają się do pracy w grupie, inspirują do kreatywnego myślenia, są trwałe i proste w użyciu, i można by tak jeszcze długo wymieniać ich zalety.  


Zbieramy całe, kompletne zestawy klocków LEGO w oryginalnych pudełkach. Mogą być używane albo nowe. W przypadku używanych prosimy sprawdzić, czy są wszystkie elementy oraz instrukcja. Zbieramy również luźne elementy. Chcemy zebrać tyle klocków, ile się da! Jeśli ktoś wolałby wesprzeć finansowo ten pomysł, to oczywiście jest to możliwe! Wszelkie wpłaty na ten cel można kierować na konto misyjne: Misja Przyjaciół Mołdawii, numer konta bankowego: 22 1600 1462 1746 0835 1000 0001, koniecznie z dopiskiem "LEGO"

Pięknie dziękuję każdemu, kto w jakikolwiek sposób pomoże i serdecznie pozdrawiam! 
Wojciech Borys, dyrektor Misji Przyjaciół Mołdawii