Misja Przyjaciół Mołdawii

Wielkie serca dla małego kraju!

Wsparcie dla służby misyjnej Nicu

Zobacz zdjęcia ilustrujące służbę Nicu w Mołdawii
od początku służby, czyli od listopada 2020:

 Służba misyjna Nicu w Mołdawii 

Nicolai, czyli po prostu Nicu, to nasz brat w Chrystusie mieszkający w Mołdawii, w mieście Străşeni. Do niedawna łączył służbę z pracą zawodową. Miał jednak ogromne pragnienie, aby cały swój czas wykorzystać na pracę misyjną.

Jako Misja Przyjaciół Mołdawii postanowiliśmy pomóc Nicu znaleźć finanse, tak aby mógł poświęcić czas służbie. Wspieranie misjonarzy w Mołdawii docierających z Ewangelią do dzieci i młodzieży, to jeden z priorytetowych celów służby MPM w tym kraju.

Jeszcze niedawno na pracę Nicu potrzeba było 1300 złotych miesięcznie. Jednak galopujący wzrost cen w Mołdawii (wiemy o tym doskonale także my w Polsce) sprawia, że taka kwota już nie wystarcza... Chcielibyśmy, aby docelowo Nicu mógł otrzymywać równowartość 450 euro (około 2200 zł)Dzięki życzliwym sercom sióstr i braci z Polski Nicu od listopada 2020 rozpoczął pracę misyjną. Aby mógł ją kontynuować i rozwijać, potrzebne są większe środki finansowe.

Nicu dołączył do istniejącego już zespołu misyjnego w Recea. Dodatkowo rozwija służbę w wiosce Zubreşti. W jednej i drugiej miejscowości zajmuje się dziećmi i młodzieżą. Właśnie on będzie również odpowiadał za pracownię komputerową. W ten sposób Nicu idealnie wpisuje się w Projekt Informatyczny, najnowsze przedsięwzięcie Misji Przyjaciół Mołdawii! To niesamowite, jak Pan Bóg połączył najnowszy Projekt MPM ze służbą misyjną Nicu!

Bardzo uprzejmie chciałbym zwrócić się z pytaniem i prośbą o przemyślenie możliwości zadeklarowania regularnej, comiesięcznej kwoty wspierającej misyjną służbę Nicu lub wsparcia jednorazowego.

Jeśli więc Pan Bóg porusza Twoje serce, aby wesprzeć pracę misyjną Nicolaia, serdecznie zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło!

Aby to zrobić, można użyć specjalnego formularza lub skontaktować się bezpośrednio ze mną (dane do kontaktu poniżej). Wszelkie wpłaty na ten cel można przekazywać na konto misyjne Misji Przyjaciół Mołdawii: 22 1600 1462 1746 0835 1000 0001, koniecznie z dopiskiem "Nicu".

Każdy kto zaangażuje się finansowo, będzie otrzymywał regularne sprawozdania z wykonanej przez Nicu pracy. Na bieżąco, osobiście będę informował o tym, co się dzieje, jak wygląda służba Nicu i o jej rezultatach. 

Przede wszystkim, niezależnie od spraw finansowych i podjętych przez Ciebie decyzji, proszę o modlitwę o Nicolaia i jego rodzinę oraz o piękną służbę naszych sióstr i braci w wiosce Recea. 

W razie jakichkolwiek niejasności, pytań oraz w przypadku wszelkich uwag związanych z tą sprawą bardzo proszę o kontakt! 

Dziękuję i gorąco pozdrawiam! 

Wojciech Borys
dyrektor Misji Przyjaciół Mołdawii         
Tel. +48 604 469 264 

borys@mpm.org.pl 
www.mpm.org.pl